Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR)

Tylko tutaj zobaczycie Państwo historię Polski wyrytą w drewnie. Na naszym terenie znajdziecie Państwo jedyne w swoim rodzaju atrakcje turystyczne, które są jedynymi w Polsce, Europie i na Świecie.

 

Dom "Do Góry Nogami"

Jest symbolem odwróconego przez człowieka świata. To nie tylko świetna zabawa i promocja naszego Centrum, ale przypomnienie współczesnej alegorii świata, w którym tradycja i system wartości zostały postawione na głowie.

 

Najdłuższa Deska Świata

46,53 cm - wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Wycięto ją z daglezji. Jest symbolem jedności Kaszubów. Podkreśla znaczenie drewna, które od wieków jest podstawowym materiałem budowlanym na Kaszubach.

 

Najdłuższy stół świata

Wykonany z jednego kawałka drewna. Zasiada przy nim jednocześnie ponad 200 osób. Ma integrować wszystkich ludzi świata, bez względu na kolor skóry, narodowość czy wyznanie. Przy nim odbywają się imprezy okolicznościowe, integracyjne, wesela, zjazdy rodzinne, uroczyste obchody rocznicowe i imprezy pracodawców, majówki, koncerty.

 

Największy koncertujący fortepian świata

Wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2010 roku. Grało na nim wielu znanych w Polsce i na świecie pianistów (m.in.: Adam Makowicz, Leszek Możdżer, Waldemar Malicki).

 

Browar "Kaszubska Korona"

Tu na miejscu można się nie tylko napić kilku markowych, regionalnych gatunków piwa, których produkcja oparta jest na tradycyjnych kaszubskich recepturach, ale też zapoznać z procesem powstawania tych znakomitych wyrobów piwowarskich oraz skosztować doskonałych, regionalnych dań idealnie dopasowanych do charakteru każdego z naszych piw.

 

Kaszubski Świat Bajek

To swoisty ukłon dla najmłodszych oraz część akcji społecznej, której celem jest nauka historii poprzez zabawę oraz walka przeciwko wtórnemu analfabetyzmowi, zjawisku, które możemy coraz częściej zaobserwować wśród dzieci i młodzieży. W naszym świecie bajek, najmłodsi będą mogli posłuchać tradycyjnych, znanych nam wszystkim bajek takich jak: Reksio, Miś Uszatek, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek i wiele innych. Wszystkie bajki czytane są przez znanych polskich aktorów i posiadają wspaniałą, multimedialną oprawę.

 

Wystawa najstarszych narzędzi

Wystawa najstarszych narzędzi, którymi Kaszubi posługiwali się od najdawniejszych lat. Wyeksponowane są tu głównie narzędzia i przedmioty codziennego użytku.

 

Dom Sybiraka

Rekonstrukcja łagru sowieckiego i lokomotywa z wagonami. Tu wspominamy tragiczny los Polaków wywiezionych „pociągiem donikąd” na Syberię. Drewniany dom został zbudowany z sosny angarskiej, przywieziono go z okolic Irkucka (ponad 8000 km). Ma około 240 lat.

 

Dom Powstańca Polskiego

Przywieziony z Turcji z miejscowości Adampol. Zbudowany przed 170 laty z drewna kasztanowego (kasztan jadalny). Przypomina tragiczny los polskiego żołnierza – tułacza, który na obczyźnie walczył o niepodległość swojej ojczyzny.

 

Dom Trapera Kaszuby

Przywieziony z Kanady z prowincji Ontario. Ma ponad 150 lat. Zbudowano go z drewna cedrowego. Przypomina historię Kaszubów, którzy wyemigrowali „za chlebem”.

 

Rekonstrukcja bunkra

Rekonstrukcja bunkra partyzanckiego z okresu II wojny światowej. Miejsce, gdzie poznajemy historię Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” – najliczniejszej organizacji podziemnej działającej na Kaszubach.

 

Kaplica Jedności Narodowej

Drewniany kościółek, gdzie zgromadzono niezwykłe eksponaty, które są związane z historią Polski i Kaszub. Świątynia służy nie tylko do celów sakralnych. Jest wymarzonym miejscem do zadumy i refleksji nad tragiczną historią naszego narodu.

 

Dwór Salino

Jeden z najmniejszych, drewnianych dworów na świecie. Jest symbolem ciągłości tradycji i kultury Polski szlacheckiej. Przypomina znaczenie takich budowli w umacnianiu państwowości i odrębności narodowej.

 

Chata kaszubska przeniesiona z Wilanowa

Ma około 250 lat. Swą architekturą nawiązuje do tradycyjnego, drewnianego budownictwa kaszubskiego. Symbolizuje naturalny pomnik trudu naszych przodków.

 

Tobacznik

Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie można dowiedzieć się o historii niuchania tabaki, obejrzeć wyjątkową kolekcję kaszubskich tabakier oraz spróbować kilku tradycyjnych gatunków tego wyjątkowego specyfiku.

 

Łowisko ryb

Amatorzy wędkowania mają tu możliwość samodzielnego złowienia wyśmienitego pstrąga, który po odpowiednim doprawieniu zostanie upieczony na grillu. Specyficzny klimat łowiska zapewnia niepowtarzalne walory smakowe.

 

Kino XD

Gwarantuje niepowtarzalne i specyficzne emocje. Półokrągły ekran i obraz 3D pozwala przenieść się do krainy czarów a nawet na statek kosmiczny. W czasie seansu towarzyszy nam wiatr we włosach, śnieg, deszcz i specyficzny zapach.

Park linowy

Przeznaczony jest dla amatorów mocnych wrażeń i sportów ekstremalnych. Kilkustopniowa skala trudności pozwala na korzystanie z niego nie tylko dorosłym, ale też naszym milusińskim. Wszystko odbywa się pod stałą opieką instruktorów doskonale przygotowanych do udzielenia fachowej pomocy.

 

Piekarnia

Tylko u nas każdy turysta może własnoręcznie uformować i wypiec bochen aromatycznego kaszubskiego chleba.

 

Sala biesiadna

Wyjątkowe miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Tu możemy do woli smakować regionalne, kaszubskie potrawy, upiec kiełbaskę na "wiecznym ogniu" i biesiadować przy dźwiękach kaszubskiej kapeli.

 

Dom Harcerza

Istnieje możliwość zakupu charakterystycznych dla naszego regionu wyrobów, pamiątek związanych z kulturą Kaszubów.

 

Imprezy

Na terenie naszego Centrum organizujemy imprezy rozrywkowe dla kolonii, zielonych szkół, wycieczek szkolnych, firm, grup zorganizowanych oraz dla gości indywidualnych. Na Państwa życzenie organizujemy programy edukacyjne, biesiady, imprezy integracyjne, cało lub wielodniowe pakiety programowe w klimatach kaszubskich.

 

Dodatkowe atrakcje

Na terenie CEPR-u nasi Goście mogą odpocząć, pijąc aromatyczną kawę w miejscowej kawiarni lub herbatę w herbaciarni. Najmłodszym proponujemy spędzenie czasu na placu zabaw, w mini ZOO lub przejażdżkę wozem drabiniastym.

Cart

Help

The cart offers an option to put images into and request them.

Hotel Szymbark / hotelszymbark.pl / 2018

Projekt i realizacja: StudioArt.biz & Studio Goldinus

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Zarezerwuj pokój online!
Zobacz oferty specjalne!
Skontaktuj się z nami!